Dokumenty

Nově zvolený výbor se po skončení výroční členské schůze sešel k volbě funkcionářů a stanovení prvních úkolů. 

 

Byli zvoleni tito funkcionáři:

Předseda:                               Karel Zahradník

Místopředseda:                      Karel Gomola

Jednatel:                                 Martin Hejsek

Pokladník:                              Bohumír Haleš

Referent pro zdraví včel:       Miroslav Sehnal

Člen výboru:                          Vlastimil Dolák

Člen výboru:                          Pavla Hlavová

Člen výboru:                          Martin Klečka

Člen výboru:                          Karel Orel

Člen výboru:                          Iva Podsedníčková

Člen výboru:                          Jindřich Smolka

Kontrolní komise:

Předseda:                               Alois Bařinka

Člen komise:                          Jiří Macháň

Člen komise:                          Josef Mikšík

 

 

Včelařský kroužek mládeže

 

Při naší ZO již 10 let vyvíjí svou činnost včelařský kroužek mládeže. Místem schůzek je stále jedna učebna ZŠ TGM na náměstí, případně včelnice vedoucího kroužku, vždy ve středu odpoledne. V kroužku je v současné době zapsáno 8 dětí, vesměs ze včelařských rodin. Mladí včelaříci se během školního roku seznamují se životem včel, po většinu roku teoreticky, a když počasí a příroda dovolí, tak prakticky. Příprava směřuje k oblastnímu kolu Zlínského kraje, které se v roce 2019 uskutečnilo dne 4. května v Želechovicích nad Dřevnicí. Jako vždy se soutěžilo v  testu znalostí, mikroskopování, poznávání včelařsky důležitých rostlin, ve znalosti a využití pomůcek i ve včelařské praxi.       

Náš kroužek byl vyhodnocen jako nejúspěšnější, neboť bystřičtí včelaříci se umístili na čelních místech v obou kategoriích starších a mladších žáků. Mezi staršími žáky Vít Nožka  a Aneta Bařinková obsadili 2. a 3. místo, a tak postoupili do celostátního kola ve dnech 7. - 9. června v Nasavrkách. Anetě nemoc bohužel nedovolila se zúčastnit, Vítek byl hodnocený na 19. místě ze 36 účastníků. Do Nasavrk se v době podzimních prázdnin vydali i sourozenci Prokop a Lucie Dytrychovi. Byli mezi 12 nejúspěšnějšími řešiteli celoroční soutěže v časopise Včelařství.

Děti z kroužku se zápalem jim vlastním vytvořily příjemné prostředí na Medovém dnu – napekly a pak nabízely několik druhů medového pečiva, dávaly návštěvníkům možnost vytvořit si vlastní vánoční dekoraci, nakoupit výrobky ze včelího vosku a pro odvážné včelaře porovnat znalosti v testu včelařských znalostí.

Kroužek je otevřený i dalším dětským zájemcům, třebas i ze včelařských rodin. Na některé fotografie mladých včelařů se můžete podívat ve fotogalerii.